Świat

Gorąco!

Pożary w Kalifornii. Pożary w Kalifornii. Reuters / Forum

Znów pędziliśmy ku przepaści. Niczego nie zmieniło pandemiczne spowolnienie gospodarcze: z rutynowym zapałem cięliśmy lasy, osuszaliśmy bagna i kończyliśmy karierę licznych gatunków. Ilość gazów cieplarnianych w atmosferze nieprzerwanie rosła, a 2020 r. zapisał się jako jeden z trzech najcieplejszych w historii pomiarów. Światowa Organizacja Meteorologiczna szacuje, że średnia temperatura była o 1,2 st. C wyższa niż w drugiej połowie XIX w., czyli w tzw. epoce przedprzemysłowej. Objawy gorączki?

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 12

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021