„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Świat

Rosyjski zastrzyk

ROSJA: Kontrowersje wokół rosyjskiej szczepionki

Światowe media do niedawna skupiały się na zachodnich preparatach, do rosyjskiego podchodząc z dużą nieufnością. Światowe media do niedawna skupiały się na zachodnich preparatach, do rosyjskiego podchodząc z dużą nieufnością. Shutterstock
Jeśli Niemcy kupią Sputnika V i okaże się on skuteczny, trudno będzie innym europejskim rządom uzasadnić pozamedyczne obawy przed rosyjską szczepionką.
Gam-COVID-Vac czyli szczepionka Sputnik V.Mos.ru/Wikipedia Gam-COVID-Vac czyli szczepionka Sputnik V.

Wchodząc na stronę rosyjskiego Sputnika V, nie sposób przeoczyć hasła: „Pierwsza zarejestrowana szczepionka przeciwko Covid-19”. Ikonki Facebooka, Twittera, Instagrama i Youtube’a zachęcają, aby zasubskrybować Sputnika. Więcej możemy przeczytać w kilku wersjach językowych – kolejno w rosyjskiej, angielskiej, chińskiej, arabskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, francuskiej, filipińskiej i malajskiej.

Również po niemiecku. Angela Merkel oświadczyła niedawno, że „każda szczepionka jest mile widziana w Unii Europejskiej” i nie widzi przeciwwskazań, aby wykorzystać Sputnika, jeśli otrzyma odpowiednie certyfikacje.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Świat; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Rosyjski zastrzyk"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021