Świat

Białoruś w fazie paranoi

Andżelika Borys Andżelika Borys Adam Chełstowski / Forum

Z początkiem wiosny Białorusini mieli wrócić do wielkich manifestacji, ale nie zanosi się na powtórki masowych zrywów z lata i jesieni. Emigracyjni liderzy opozycji nieśmiało mobilizują, nieliczni odważni w kraju demonstrują, jednak to reżim Aleksandra Łukaszenki jest górą, okazuje się wyjątkowo skuteczny w tłamszeniu oporu obywatelskiego. Funkcjonariusze biją i aresztują przypadkowych przechodniów, nerwowo usuwają z przestrzeni publicznej ślady zakazanej biało-czerwono-białej flagi. Sądy pozbawiły dotąd wolności setki demonstrantów i nadal wydają drakońskie wyroki za bzdurne przewinienia.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021