Świat

Kair się przenosi

Tak ma wyglądać nowa stolica Egiptu. Tak ma wyglądać nowa stolica Egiptu. materiały prasowe

Już w lipcu mają ruszyć przenosiny do nowej stolicy Egiptu. Jest tak świeża, że nie ma jeszcze nazwy, poza prowizoryczną: Nowa Stolica Administracyjna, w skrócie NAC. Prezydent al-Sisi, który zainaugurował projekt w 2015 r., pewnie chciałby, żeby nazwę związać z jego nazwiskiem i by przeszedł do historii jako ten, który po ponad tysiącu lat wyniósł stolicę z Kairu. Przykład nowej kazachskiej stolicy Astany, szybko przemianowanej na Nur-Sułtan, od imienia prezydenta, może posłużyć za inspirację.

Polityka 15.2021 (3307) z dnia 06.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021