Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Świat

Bez patentu

Tylko 0,2 proc. z 700 mln dotąd podanych szczepionek wkłuto w ramiona mieszkańców państw najbiedniejszych. Tylko 0,2 proc. z 700 mln dotąd podanych szczepionek wkłuto w ramiona mieszkańców państw najbiedniejszych. HayDmitriy / PantherMedia

Nieoczekiwanie przyspieszyła dyskusja o zawieszeniu praw własności na szczepionki covidowe. Rząd Stanów Zjednoczonych ogłosił, że jednak jest za tym pomysłem. Swoją decyzją w trudnej sytuacji postawił Unię Europejską, z którą od jesieni byli głównymi hamulcowymi inicjatywy zgłoszonej przez RPA i Indie na forum Światowej Organizacji Handlu, WTO. Taka decyzja wymaga jednomyślności 164 członków WTO, ale negocjacje w sprawie niektórych zasad TRIPS, kluczowego tu porozumienia o handlowych aspektach praw własności intelektualnej, idą mozolnie.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 11

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021