Świat

Czeska egzekucja

CZECHY: Bezlitośni komornicy

W sprawie „bestialstwa” komorników czeskie media alarmują od lat. W sprawie „bestialstwa” komorników czeskie media alarmują od lat. AndreyPopov / PantherMedia
Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.
Eksmisja niepłacącego czynszu lokatora w Jabloncu nad Nysą.ČTK/PAP Eksmisja niepłacącego czynszu lokatora w Jabloncu nad Nysą.

Kilka lat temu czeskie gazety opisywały przypadek kobiety zatrudnionej w przemyśle w jednym z północnych miast kraju. Wychowywała samotnie nastoletniego syna, chłopak dojeżdżał do szkoły i pewnego razu kontroler przyłapał go bez biletu. Dostał mandat, ale – jak to nastolatek – blankiet zgubił, a potem zapomniał o sprawie czy też bał się przyznać matce.

Niespłacony dług trafił do firmy windykacyjnej, a potem przeszedł przez łańcuch kolejnych nabywców. Komornicy do matki chłopaka zapukali dopiero po kilku latach – dług w tym czasie urósł do takiej wysokości, że komornik wyrzucił rodzinę z mieszkania i sprzedał je na pokrycie długu.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Świat; s. 50
Oryginalny tytuł tekstu: "Czeska egzekucja"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021