Świat

Kanclerz i piątka premierów

Kanclerz Angela Merkel pożegnała się z urzędem

Angela Merkel Angela Merkel Attila Husejnow / Forum

Zastanawiające to pożegnanie niemieckiej kanclerz z Polską: spotkanie z premierem Morawieckim i kwiaty. Bez kurtuazyjnej rozmowy Angeli Merkel z prezydentem RP, który nie znalazł czasu, bez spotkania z opozycją. Jeszcze na początku września wydawało się, że machnęła ręką. W Berlinie opowiadano, że po co jej fotka z politykami, z którymi Bruksela ma na pieńku. Jednak przyjechała z własnej inicjatywy, bo do Polaków ma stosunek szczególny: polski dziadek, zauroczenie w NRD Solidarnością, przekonanie do Ostpolitik Willy’ego Brandta.

Polityka 38.2021 (3330) z dnia 14.09.2021; Ludzie i wydarzenia. Świat; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Kanclerz i piątka premierów"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021