Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Mińska prawda

BIAŁORUŚ: Jak działa białoruska propaganda

Propagandowe migawki z białoruskiej telewizji. Propagandowe migawki z białoruskiej telewizji. Łaski Diffusion / EAST NEWS
Jak białoruska propaganda przedstawia kryzys migracyjny na granicy z Polską.
Wywołując kryzys na granicy z Polską i państwami bałtyckimi, białoruski reżim jednocześnie prowadzi akcję propagandową – na użytek wewnętrzny i międzynarodowy.Łaski Diffusion/EAST NEWS Wywołując kryzys na granicy z Polską i państwami bałtyckimi, białoruski reżim jednocześnie prowadzi akcję propagandową – na użytek wewnętrzny i międzynarodowy.

Szef białoruskiego MSZ Uładzimir Makiej mówił niedawno w siedzibie ONZ: „Miliony uchodźców próbują przedostać się z całego świata do dobrze odżywionej Europy, aby uciec przed głodem i katastrofami spowodowanymi przez Europę i cały Zachód. (…) Ale w Europie nikt na nich nie czeka. Doszło już do tego, że uchodźcy w sąsiedniej Polsce, państwach bałtyckich, nie tylko są celowo bici, ale zabijani. A następnie ich ciała są potajemnie przeciągane nocą przez granicę na terytorium Białorusi”.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Świat; s. 58
Oryginalny tytuł tekstu: "Mińska prawda"

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022