Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polska-Rosja 1:1

Kuba Błaszczykowski cieszy się ze zdobytego gola. Polska - Rosja 1:1 Kuba Błaszczykowski cieszy się ze zdobytego gola. Polska - Rosja 1:1 Action Images / Tony O'Brien Livepic / Forum
Po pięknym meczu spotkanie Polska-Rosja skończone remisem. Fenomenalny gol Błaszczykowskiego. Dalej - musimy wygrać z Czechami we Wrocławiu.
Błaszczykowski strzela wyrównującego gola Rosjanom, mecz Polska-Rosja, 12 czerwcaAndrzej Iwańczuk/Reporter Błaszczykowski strzela wyrównującego gola Rosjanom, mecz Polska-Rosja, 12 czerwca

W pierwszych 20 minutach meczu Polacy nawiązywali bardzo wyrównaną walkę z drużyną Rosji. Stworzyliśmy kilka sytuacji strzeleckich na polu karnym przeciwnika. Momentami atakowaliśmy wręcz świetnie, padła nawet – strzelona po doskonałej akcji Błaszczykowskiego, Lewandowskiego i Polańskiego - bramka dla Polaków, ale nie została uznana z powodu minimalnego spalonego Polańskiego.

W 37 minucie zawinił stały element gry. Po rzucie wolnym wykonanym z kilkunastu metrów, Arszawin dośrodkowuje, a Dzagojew strzela bramkę. 1:0 dla Rosji. Po tym golu Polacy stracili rozpęd i Rosjanie ewidentnie przejęli inicjatywę. Pierwsza połowa zakończyła się w smutnych nastrojach. Docenić trzeba wspaniały doping kibiców na Stadionie Narodowym.

Druga połowa zaczęła się świetną akcją Lewandowskiego. Potem Polacy atakowali, stworzyli kilka doskonałych sytuacji, a w 57 minucie po fenomenalnej akcji wyrównał Błaszczykowski.

Przy stanie 1:1 Polacy grali wciąż bardzo dobrze, atakując i naciskając Rosjan. Po 80 minucie, mimo zmian w obu zespołach i wprowadzeniu zawodników rezerwowych, obie drużyny wyraźnie już zmęczone prowadziły walkę pozycyjną. Mimo to biało-czerwoni atakowali.

Po doliczeniu 3 minut Polacy zakończyli mecz remisem, po bardzo dobrej walce i wielu pięknych akcjach. Nasze wyjście z grupy zależeć będzie teraz od wyniku Polska - Czechy oraz Rosja - Grecja.