Mizerski na bis
Bóg by się uśmiał
Czy Pan Bóg ma poczucie humoru?
Polityka

Ojciec Adam Szustak OP na portalu Fronda.pl twierdzi, że jak najbardziej i że w dodatku jest ono nieskończone. „Pan Bóg, Jezus i Duch Święty są wypełnieni poczuciem humoru absolutnie na maksa” – powiada. Z drugiej strony słychać argumenty, że Jezus był zbyt poważnym Zbawicielem, żeby sobie żartować, a w Ewangeliach nie ma ani słowa o tym, żeby się uśmiechał czy tryskał humorem. Ale o. Szustak OP uspokaja, że jeśli o czymś nie ma w Biblii ani słowa, to nie znaczy, że to się nie wydarzyło, a jeśli jakichś słów Jezusa nie przytoczono, to nie znaczy, że on ich nie wypowiedział. „To, że w Biblii nie napisano wprost, że Pan Jezus się uśmiechał, może oznaczać coś odwrotnego, czyli że on cały czas się uśmiechał” – stawia śmiałą, choć dla niektórych polskich katolików kontrowersyjną, tezę o. Szustak.

Wielu z tych katolików zastanawia się np., jak Bóg zareagowałby, gdyby dowiedział się o zorganizowanej w Polsce przez środowiska LGBT i wspieranej przez niektóre katolickie pisma kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”. Jedni uważają, że na wieść o niej Bóg by się uśmiał, ale inni są przekonani, że w tej sytuacji nawet Bóg o nieskończonym poczuciu humoru straciłby ochotę do śmiechu.

Wśród hierarchów panuje opinia, że kampania ta ma charakter prowokacji.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj