Mea pulpa
Rozmowa o życiu
„Flirtując z życiem” – czyli kolejna książka sygnowana nazwiskiem gwiazdy. Danuta Stenka w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim opowiada o sobie, swej karierze, dzieciństwie i rodzinie. Opowiada też o tym, że jej przyjaciel Artur Żmijewski ilekroć wyjedzie za granicę, to jest ciągnięty przez Polaków do baru. Nie od dziś wiadomo, że polski ksiądz za granicą lubi zaszaleć.

• Ta dziewczyna naprawdę ma pecha. Dorota Deląg. Nie dość, że ma pięknego i zdolnego brata, to jeszcze jest on aktorem. I właściwie wszystkie newsy o niej zaczynają się od niego. Tym razem jest jednak inaczej. Dorota Deląg została matką. Brat czuje się dobrze.

Władysław Kozakiewicz, człowiek, który przyzwyczaił nas do swych niezwykłych gestów, znów wykonał takowy, tym razem w stronę swoich fanów. Nasz, choć nie tylko, mistrz olimpijski wydał właśnie autobiografię zatytułowaną „Nie mówcie mi, jak mam żyć”. Kozakiewicz wspomina w niej czasy, kiedy to sportowiec pokazywał kibolowi, gdzie jego miejsce. Dziś, niestety, jest odwrotnie.

• To jest telewizyjny przebój, jeszcze przed emisją. W niedzielę w stacji MTV Polska rusza „Ekipa z Warszawy”. Konstrukcja serialu jest prosta jak zawód księdza. Bierze się napalonych facetów i panny bez specjalnych ceramicznych hamulców. Następnie wszyscy wracają na siłownię, a reszta na solarium.

• Czasem jedynym atutem własnej biografii jest to, że się miało właściwego szefa. I chyba tak jest z tą książką. Maciej Mazur, dziennikarz „Faktów”, wydał właśnie książkę zatytułowaną „Anegdoty dziennikarskie”, w której koronne dowcipy mówią o tym, jakim okrutnikiem był Tomasz Lis. Niestety, żarty mają już taką brodę, że w ogóle nie przypomina Goebbelsa.

Patrycja Wojnarowska, dziewczyna, która udowodniła, że karierę można zacząć od drugiej strony, być może pojawi się w kanale TVN Style. Ma tam poprowadzić program pokazujący, promujący i demaskujący fundacje, które w uczciwy i nieuczciwy sposób pomagają innym. Wojnarowska, zgodnie ze swymi atutami, dobierze im się do d.

• Wreszcie przerwanie niebezpiecznej i fatalnej wizerunkowo złej passy. Anna Samusionek, aktorka uwikłana od tygodni w medialny bój z mężem o własne dziecko, zagra w serialu „Hotel 52”. Wcieli się tam w postać byłej awanturującej się żony. Z sobie tylko znanych powodów aktorka zrezygnowała ze zdjęć próbnych.

• Nowością – podobno – na krajowym medialnym rynku miała być potrójna relacja z futbolowego megawydarzenia, czyli meczu FC Barcelona vs Real Madryt. Można było usłyszeć trzy ścieżki komentatorskie do wyboru. Dla każdego, kto ogląda mecze polskiej kadry, to nic nowego. Dariusz Szpakowski zawsze mówi o tym, co widać, o tym, czego nie widać, i o tym, co mogłoby być widać.

• Cudowne dziecko Internetu, czyli niejaki Niekryty Krytyk, znowu zaatakował na rynku mediów tradycyjnych. Czyli, inaczej mówiąc, znowu napisał książkę. Maciej Frączek, bo tak się nazywa cyberhumorysta, tym razem mierzy się z metafizyką wszechrzeczy. Czyli – inaczej rzecz mówiąc – ja tego nie kumam.

• Trwa dobra passa Kościoła katolickiego w Polsce. Do licznych sukcesów ostatnich miesięcy dołożyć należy wyznanie Joanny Szczepkowskiej, że była molestowana w konfesjonale i to tuż przed Pierwszą Komunią Świętą. Jak wynika z opowieści aktorki, po słowach „więcej grzechów nie pamiętam” ksiądz postanowił własnoręcznie odświeżyć jej pamięć.

• W Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie ogłoszono alarm o podłożeniu bomby. Na szczęście fałszywy. Takie są konsekwencje, jak się nie zaprosi na imprezę Edyty Herbuś.

• Wreszcie jest. Pierwsza dorosła płyta pierwszej nie do końca dorosłej artystki obojga narodów. Ewa Farna wydała właśnie nowy album zatytułowany chytrze „(W)Inna”. Wokalistka postanowiła pójść na nim własną drogą, a z biografii wie, że to się może skończyć różnie. Nowy album jest jednak jak czeska autostrada. Równy, nowoczesny i bez przykrych niespodzianek.

• To bez wątpienia metamorfoza dekady. Michał Wiśniewski, człowiek, który zmienił zarówno oblicze polskich mediów, jak i polskiego gustu, zarzucił dotychczasowy wizerunek. Teraz jest eleganckim szatynem bez barokowej garderoby. Gratulujemy. Kimkolwiek jest aktualny stylista, to zrobił naprawdę wiele dla ojczyzny.

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj