Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Facebook Paper, Glider Gloves Winter, Panono i inne
Tym razem rubrykę poświęcamy rozwiązaniom z zakresu tzw. problemów pierwszego świata. Chodzi o te ze stawianych nam przez współczesny świat wyzwań, które w zestawieniu z globalnym kryzysem i ociepleniem klimatu wydają się nieistotne. Jeśli jednak za niewielkie pieniądze lub wręcz za darmo można życie uczynić przyjemniejszym, to czemu się przed tym bronić?
Rękawiczki Glider Gloves Winter pozwalają korzystać ze smartfona lub tabletu na trzaskającym mrozie.
materiały prasowe

Rękawiczki Glider Gloves Winter pozwalają korzystać ze smartfona lub tabletu na trzaskającym mrozie.

Odświeżanie profilu

Facebook Paper to aplikacja zaprojektowana przez powstałe niedawno Facebook Creative Labs z myślą o odświeżeniu nieco czerstwego już wizerunku najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Mówi się ostatnio wiele o końcu Facebooka, pisze o masowej ucieczce najmłodszych użytkowników, spłoszonych obecnością ich rodziców, ciotek oraz wujków. Niezależnie od tego, czy to prawda, Paper z pewnością poprawi odbiór treści odczytywanych za pośrednictwem tego serwisu. Proponuje on klarowny interfejs, ułożony bardziej na podobieństwo znakomitej aplikacji Flipboard niż dotychczasowej aplikacji Facebooka. Mniej tu przycisków i ikonek, więcej przestrzeni. Nieporównanie mocniejszy akcent położono na nawigację za pośrednictwem gestów. Jak sama nazwa wskazuje, Paper ma budzić zmysłowe skojarzenia związane bardziej z tradycyjnym papierem niż niekończącą się kolumną osi czasu.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj