Techno echo. Przegląd nowości technicznych
Przyczepa Ecocapsule, słuchawki Sennheiser MX 686G, Kindle Paperwhite
Na rynku pojawia się mnóstwo nowych, mniej lub bardziej użytecznych (i zrozumiałych), urządzeń. Ta rubryka, mamy nadzieję, choć trochę pomoże zorientować się w tym gąszczu.
Kindle Paperwhite. Nowy czytnik Amazona.
materiały prasowe

Kindle Paperwhite. Nowy czytnik Amazona.

Słowacka ekokapsuła

Lubimy takie pomysły w tej rubryce – stymulujące, świeże, choć na pierwszy rzut oka nieco jakby na wyrost. Grupa młodych i prawdopodobnie miłych (bo skąd niby nazwa Nice Architects?) architektów ze Słowacji zaprezentowała niedawno prototyp obiektu o nazwie Ecocapsule. Jest to rodzaj supernowoczesnej przyczepy kempingowej, tym jednak różniącej się od tradycyjnej, że samowystarczalnej energetycznie, eleganckiej i pozbawionej kółek. Tę kształtem zbliżoną do 4,5-metrowego otoczaka kapsułę ustawić można na środku pustkowia, na plaży, na klifie, na łące, z dala od sieci elektrycznej i ludzkich siedzib (lub na terenie dotkniętym klęską żywiołową) – by żyć i pracować w całkiem komfortowych warunkach. Energię generuje wiatrak (maksymalnie 750 W) oraz panele słoneczne (maksymalnie 600 W). Jej nadmiar lub zapas gromadzony jest w akumulatorach. Wewnątrz jest składane łóżko dla dwojga, mały stół do pracy i posiłków, miniaturowa łazienka i ekologiczna toaleta – zaopatrywane w wodę dzięki sprytnemu systemowi pozyskiwania wody deszczowej.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj