Erasmus kontratakuje
Erazmus nie zniknie, wręcz przeciwnie, fundusze na ten program zostaną podwojone”, obwieszcza Il Sole 24 Ore.
Erasmus dostał nowy zastrzyk pieniędzy.
PantherMedia

Erasmus dostał nowy zastrzyk pieniędzy.

materiały prasowe

Europejski program wymiany studentów uniwersyteckich, którego istnienie, po wyczerpaniu pieniędzy w 2012 r., było zagrożone, dostał 7 listopada nowy zastrzyk energii wraz z ogłoszeniem porozumienia pomiędzy Komisją Kultury Parlamentu Europejskiego a Radą Europejską w sprawie finansowania planu Erasmus+.

Zgodnie z warunkami umowy, w latach 2014–2020 przyznanych zostanie na ten program 14 mld euro, czyli 40% więcej niż w poprzednim siedmioletnim budżecie. To powinno podwoić do pięciu milionów całkowitą liczbę objętych nim studentów. Erasmus+ będzie również finansował staże za granicą dla osób poniżej 30. roku życia, którzy opuścili już uczelnie, a także dysponował kredytami dla absolwentów.

Ta wiadomość, jak twierdzi dziennik gospodarczy, będzie prawdopodobnie przyjęta z radością, zwłaszcza w południowej Europie, gdzie ten program, który ostatnio obchodził swoje dwudziestopięciolecie, „zapewnia, jak się powszechnie uważa, najtańszy i najbardziej dostępny sposób zdobycia doświadczenia poza granicami ojczystego kraju”.

Informacja pochodzi z serwisu Presseurop

Czytaj także

Ważne w świecie

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj