Archiwum Polityki

Świat w zasięgu ręki

Jak wypoczywać ekskluzywnie, a jak tanio? Z vipami, żołnierzami albo z top modelkami. Gdzie warto jechać indywidualnie, a gdzie z biurem podróży? Co zwiedzać w Niemczech, Portugalii, Jordanii, Chinach? W naszym poradniku zgromadziliśmy wiele przydatnych podpowiedzi. Warto przeczytać, zanim wyruszą Państwo na wakacyjne szlaki.

Planowanie letniego urlopu, kilkudniowego wyjazdu czy weekendowego wypadu radzimy zacząć od wędrówki po Internecie. Tam możemy wyszukać, porównać, zarezerwować i kupić bilety na przejazd i noclegi, wynająć samochody i przewodników, zamówić miejsca w renomowanych restauracjach, wejściówki na koncerty itd. Wzbogaceni o wiedzę zaczerpniętą z sieci o wiele bardziej świadomie możemy też korzystać z usług biur podróży.

Dobre adresy

Ważne, by wśród internetowej sieczki wybierać te adresy, które oferują rzeczywiście najlepsze, najświeższe i najbardziej przydatne informacje.

Planując podróż warto zaglądać m.in. do internetowych prognoz pogody: www.pogoda.onet.pl i www.traxelektronik.pl/pogoda, rozkładów jazdy: www.pkp.pl, www.promy.pl i www.rozklady.pl, interaktywnych map drogowych: www.viamichelin.com i www.mapa.szukacz.pl, globalnych i polskich systemów rezerwacji noclegów: www.all-hotels.com, www.hotele.pl, www.holiday-home.org/pl, kalkulatora walut: www.xe.com/ucc/full.shtml i portali z połączeniami lotniczymi: www.skyscanner.net, www.lataj.pl, www.tanie-linie-lotnicze.net.pl (więcej przydatnych adresów można znaleźć w przygotowanej przez naszą redakcję „Książeczce internetowej” dostępnej na stronie www.polityka.pl).

Jeśli chcemy na bieżąco, a nawet przed czasem, być informowani o nowej promocji lotniczej, powinniśmy zostać subskrybentami newslettera interesującej nas linii np.: www.centralwings.com.pl, www.skyeurope.pl, czy też newslettera biur specjalizują-

cych się w sprzedaży tanich biletów lotniczych, choćby www.

Polityka 17.2006 (2552) z dnia 29.04.2006; Poradnik; s. 114
Reklama