Archiwum Polityki

Dział kadr

Andrzej Jaroszyński (54 l.) został ambasadorem RP w Królestwie Norwegii. Absolwent filologii angielskiej UMCS. W l. 1970–90 pracownik naukowy KUL, najpierw w Katedrze Literatury Porównawczej, potem dyrektor i wykładowca Szkoły Letniej Kultury i Języka Polskiego oraz rocznego kursu dla studentów zagranicznych KUL. Stypendysta Towarzystwa Przyjaciół KUL w Londynie, International Communication Agency w USA oraz Fundacji Kościuszkowskiej, prowadził zajęcia na Uniwersytecie Hunter College w Nowym Jorku. W l. 1990–94 zastępca konsula generalnego ds. polonijnych i kulturalno-naukowych w Konsulacie Generalnym RP w Chicago. Potem był zastępcą ambasadora RP w Waszyngtonie (działalność promocyjna na rzecz przystąpienia Polski do NATO). Po powrocie do kraju był dyrektorem w MSZ, najpierw Departamentu Ameryki Północnej i Południowej, a potem Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Europejskiego. Żonaty. Córka studiuje stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Michel Abbas Khalaf

(37 l.) został prezesem Amplico Life. Zarazem będzie regionalnym wiceprezesem Alico AIG Life w Polsce i na nowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest Libańczykiem. Studiował na Uniwersytecie w Syracuse (USA). Ma także dyplom MBA. W 1989 r. został analitykiem ds. inwestycji w Alico AIG Life w USA, a w 1990 r. regionalnym dyrektorem ds. inwestycji Alico w Paryżu. Następnie zajmował dyrektorskie stanowiska w Alico na Bahamach i we Włoszech. Ostatnio, od czterech lat, był dyrektorem generalnym Alico w Egipcie. Żonaty, ma dwójkę dzieci.

Lech Jaworski

(35 l.) został przez Senat wybrany na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W 1992 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji UW i dziś jest pracownikiem naukowym UW (pisze pracę doktorską z prawa autorskiego).

Polityka 20.2001 (2298) z dnia 19.05.2001; Dział kadr; s. 100
Reklama