Archiwum Polityki

Sekcja z Misji

Zarząd TVP odtrąbił zdjęcie „Misji specjalnej” z ramówki TVP1, ale jednocześnie pozwolił Anicie Gargas realizować ten sam program pod innym tytułem. „Misja specjalna” ukazywać się teraz będzie we wtorek o 14.30 pod tytułem „Sekcja śledcza”. Emisja pierwszego odcinka już we wtorek 17 marca.

Po raz ostatni „Misja specjalna” pod redakcją Anity Gargas ukazała się na antenie we wtorek 3 marca, jak uzasadniał zarząd TVP, ze względu na wyczerpanie się formuły. Na pożegnalnym spotkaniu z zespołem Gargas powiedziała, że nic się nie zmienia. Ten sam zespół będzie teraz realizował program pod nową nazwą. Wszystko, co nie zostało wyemitowane w „Misji”, zostanie pokazane w „Sekcji śledczej”.

Aby utrzymać program, konieczne są oszczędności. Zapadła już decyzja, by przerwać realizację kolejnych odcinków cyklu dokumentalnego „Zagadki tamtych lat”, który zyskiwał dużą popularność.

Wbrew podpisanym i obowiązującym umowom musimy teraz przerwać realizację, by zrobić miejsce dla nowego programu Anity Gargas – mówi Michał Matys, pomysłodawca cyklu dokumentalnego.

Polityka 11.2009 (2696) z dnia 14.03.2009; Flesz. Ludzie i wydarzenia; s. 6
Reklama