Archiwum Polityki

Liga Intelektu

Zapraszamy wszystkich miłośników gier i zadań umysłowych do naszej Ligi Intelektu. Co tydzień zadania, co tydzień nagrody, punkty i ligowa klasyfikacja.

Drugi zeszyt z logicznymi łamigłówkami japońskimi, który stanowił dodatek do świąteczno-noworocznej „Polityki”, podobnie jak pierwszy wakacyjny (z sudoku), przypadł do gustu naszym czytelnikom. Niezależnie od planowanych Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Zadań Logicznych, do których zadania eliminacyjne zamieściliśmy we wspomnianym dodatku – otwieramy Ligę Intelektu.

Wszystkich, którzy lubią gimnastykować szare komórki, zapraszamy na dwie strony – papierową i internetową. W każdym numerze „Polityki” znajdą Państwo zadanie tekstowe, zwykle z rysunkiem lub diagramem (i z odrobiną humoru), wymagające logicznego myślenia, wyobraźni albo erudycji. Innego typu łamigłówka będzie pojawiać się co środę w Internecie – diagramowa w interaktywnej formie, w rodzaju tych, które gościły w naszych dodatkach.

Do zdobycia będą nagrody oraz stanowiące podstawę ligowej klasyfikacji punkty. Na poważnie startujemy za tydzień i wówczas zamieścimy szczegółowe zasady zabawy.

Tymczasem proponujemy przedsmak tego, czym będą się Państwo rozrywać intelektualnie: dwa zadania zamieszczone poniżej oraz łamigłówkę na naszej stronie internetowej (www.polityka.pl). Życzymy miłego i pożytecznego relaksu oraz prosimy o opinie.

Basen

Dopiero rozpoczynając trzecią młodość pan Urban zaczął dbać o zdrowie. Dotąd notorycznie znęcał się nad swoim organizmem, prowadząc bardzo niehigieniczny tryb życia, nie stroniąc od używek i ryzykownych uciech. Kondycja nie była już jednak ta, co dawniej, a decydującą rolę odegrały wyniki badań i zalecenia lekarza: – Poza abstynencją i dietą, o której wspomniałem, powinien się pan więcej ruszać – chodzić, jeździć na rowerze, gimnastykować – podsumował doktor.

Polityka 11.2006 (2546) z dnia 18.03.2006; Społeczeństwo; s. 107
Reklama