Archiwum Polityki

O obrotach sfer

W kraju latających dywanów została uprowadzona Polka. Z Warszawy na ratunek wyrusza wyprawa kierowana przez słynnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

W niebezpiecznej wyprawie nie towarzyszy mu ani smok wawelski, ani kucharz Bartolini Bartłomiej. Detektyw Rutkowski może liczyć tylko na siebie. Być może pomocną dłoń wyciągnie do niego tajemniczy don Pedro, szpieg z krainy latających dywanów, który pomagał mu już w poszukiwaniach ibn Ladena i Saddama Husajna.

Niewiarygodne przygody Krzysia Rutkowskiego na pewno będzie można zobaczyć w telewizji TVN. Na dobranoc.

Były obawy, że Edyta Górniak już nawet hymnu nam nie zaśpiewa. W końcu się ugięła. Teraz śpiewa dla Cisowianki. Z tego, co udało nam się ustalić, piosenka jest autobiograficzna i traktuje o wodzie sodowej, która czasem uderza do głowy. Piosenkarka w ten sposób chce nam zwrócić uwagę na skład chemiczny wody mineralnej Cisowianka i problem utylizacji butelek. Nową piosenkę Edyty będzie można wkrótce usłyszeć w telewizji między piosenką o papierze toaletowym i płynie do mycia zlewozmywaka. Czy się przebije? Nie wiadomo, bo prawdziwemu artyście trudniej dziś zaistnieć w bloku reklamowym niż na liście przebojów.

Zubolewaniem musimy przyznać, co wytknął nam w nadesłanym sprostowaniu management piosenkarza Marcina Rozynka, że wbrew temu, co napisaliśmy – nigdy nie brał on udziału ani w „Barze”, „Big Brotherze”, ani w „Idolu”. Za pomyłkę przepraszamy.

Polityka 47.2004 (2479) z dnia 20.11.2004; Fusy plusy i minusy; s. 110
Reklama