Archiwum Polityki

Las Olechowskiego

„Gazeta Krakowska”, na którą się Państwo powołujecie w tekście [nota „Olechowski kontra góral”, POLITYKA 34, dot. działki Andrzeja Olechowskiego w Tatrach], sprostowała już nieprawdziwe informacje, więc i Państwa o to proszę. Pragnę wyjaśnić, że:

1. Pan Andrzej Olechowski nie jest właścicielem „trzech hektarów zalesionego terenu na Butorowym Wierchu”. Posiada ziemię w innej części gminy Kościelisko.

2. Pan Andrzej Olechowski ani jego żona Irena nigdy nie wnosili „o punktową zmianę przeznaczenia gruntu z leśnego na budowlany”. Taki wniosek nie mógł więc być przedmiotem obrad Rady Gminy Kościelisko.

3. Las państwa Olechowskich nie sąsiaduje z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

4. Ani Andrzej Olechowski, ani jego żona nie podejmowali żadnych działań odnośnie swojej nieruchomości mogących sprawić wrażenie nacisków politycznych w imię osobistego interesu.

Agnieszka Liszka, rzecznik prasowy

 

Od autorki:

Korzystałam z informacji nie tylko „Gazety Krakowskiej”, ale także Urzędu Gminy Kościelisko i radnego Józefa Krzeptowskiego-Jasinka.

W tekście nie znalazła się żadna sugestia o jakichkolwiek naciskach politycznych ze strony pp. Olechowskich na zmianę przeznaczenia gruntu.

Anna Szulc

Polityka 36.2002 (2366) z dnia 07.09.2002; Listy; s. 91
Reklama