Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Nie zbuduje się dobrej prezydentury na kryzysie Europy.
Jean-Marc Ayrault
przewodniczący klubu Partii Socjalistycznej we francuskim Zgromadzeniu Narodowym
Chociaż wybory prezydenckie we Francji są dopiero w 2007 r. – opozycja już dziś myśli o postaciach, które zastąpiłyby Jacques'a Chiraca. Okazuje się, że na francuskiej arenie wewnętrznej można robić karierę na wybrzydzaniu Unii Europejskiej. Dlatego Ayrault, szef frakcji socjalistycznej, zaapelował o jednomyślne poparcie konstytucji europejskiej. Trzeba szukać nowych idei na przyszłe wybory, trzeba poprawiać konstrukcję europejską, ale to zupełnie nie to samo, co maszerować w jednym szeregu z tymi wszystkimi, którzy zawsze Europę zwalczali – powiedział Ayrault. Zdaje się, że nie jest to tylko problem Francji.

 

K

siążki sprzedają się wtedy, kiedy autorzy o to zabiegają.
Bill Clinton
były prezydent USA o powodzeniu swej autobiografii pod tytułem „My life”.
„My life” ciągle zajmuje pierwsze miejsce na listach amerykańskich bestsellerów, choć wielu krytyków powątpiewa, by ludzie rzeczywiście tak pilnie czytali 957-stronicową książkę. Przy okazji wyszło na jaw, że bardzo wzrosła sprzedaż innej książki, mianowicie kucharskiej, wydanej przez Fundację Clintona (zawiera ona przepisy ulubionych potraw prezydenta, jego przyjaciół i różnych znakomitości). Oto recepta dla polityków: pisać wspomnienia polityczne i równocześnie książki kucharskie. Może jak nie pójdzie jedno, pójdzie drugie.

 

N

ie ma dnia, żeby Martha Sahagun nie wtykała nosa w sprawy kraju.
Guadalupe Loaeza
pisarka i znana meksykańska komentatorka
Martha Sahagun, żona prezydenta Meksyku Vincenta Foksa, wywołała prawdziwą burzę, kiedy wspomniała, że myśli o ubieganiu się o fotel prezydencki.

Polityka 29.2004 (2461) z dnia 17.07.2004; Świat; s. 44
Reklama