Prezydent Aleksander Kwaśniewski, premierzy Leszek Miller i Marek Belka, ministrowie Skarbu Państwa, Jan Kulczyk, menedżerowie PKN Orlen z prezesem Zbigniewem Wróblem na czele – wszyscy oni zostaną zapewne poproszeni o złożenie zeznań przed sejmową komisją śledczą w sprawie Orlenu. To może być spektakl nie gorszy od afery Rywina.
Ekipa olimpijska jest. Czy będą medale? W paru konkurencjach już przegraliśmy.
Posłowie leczą służbę zdrowia – dobrze, że nie pacjentów
Dla zwolenników wypoczynku nad Bałtykiem – licznych przy dobrej pogodzie – przygotowaliśmy ranking polskich kąpielisk. Ale gdy pada i wieje, a plaże świecą pustkami, na plan pierwszy wysuwa się pytanie: co zrobić z tym naszym kapryśnym morzem? Jak je urządzić od strony lądu, aby nadawało się na każdą pogodę?
600 mln zł – co najmniej tyle traci w ciągu roku ochrona zdrowia na refundacji leków, stosowanych niezgodnie ze wskazaniami lub u osób, którym nie przysługują zniżkowe recepty. Dlaczego resort zdrowia gardzi taką furą pieniędzy?
Podejrzany o seksualne molestowanie kleryków arcybiskup poznański Juliusz Paetz dwa lata temu w niesławie podał się do dymisji. Nadal jednak mieszka w Poznaniu. Jego obecność podzieliła miasto.
Premier Marek Belka, już pewniejszy swego, buduje zaplecze: Kancelarię i grupę doradców. Wyciągnął wnioski z potknięć poprzednika i w pierwszej kolejności ściąga osoby, które zadbają o jego publiczny wizerunek.
Rozmowa z Jerzym Hausnerem, wicepremierem, ministrem gospodarki
Siłownia, basen, rowery, jogging. Modę na aktywny styl życia chcą wykorzystać producenci obuwia, ubrań i sprzętu sportowego. Sami lansują szybko zmieniające się mody. Pieniądze to dziś sport może najbardziej masowy.
W Polsce kwitnie piractwo książkowe i wcale nie należy do gospodarczego podziemia. Proceder ten uprawiają oficjalne wydawnictwa, a pirackie egzemplarze sprzedaje się w zwyczajnych księgarniach.
Coraz więcej francuskich Żydów wyjeżdża do Izraela. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba emigrantów wzrasta o 2 tys. w każdym roku. Masowo kupują tam mieszkania, tysiąc apartamentów rocznie, w po-równaniu do zaledwie stu nabywanych trzy czy cztery lata temu. Dlaczego Żydzi nie chcą już mieszkać we Francji, którą dawniej nazywali terre d’asile, ziemią schronienia?
Właśnie teraz rozstrzyga się, kto będzie rządzić Rosją – „rodziny” Jelcyna, Putina, Czernomyrdina, Primakowa i innych ważnych towarzyszy czy też „rodziny” Chodorkowskiego, Potanina, Alekpierowa i innych przedstawicieli wielkiego biznesu.
Jeżdżąc od wielu lat do Waszego kraju, pokochałem Polskę i Polaków, lecz wydarzyło mi się coś może mniej oczekiwanego. Dzięki spojrzeniu z perspektywy polskich przyjaciół polubiłem wiele cech własnego kraju i narodu.
++
+
+++
Według zapowiedzi film „Król Artur” pokazuje prawdziwą historię najsłynniejszego rycerza Okrągłego Stołu. Czy jednak taka historyczna prawda w ogóle istnieje?
Rozmowa z Umą Thurman, Czarną Mambą z filmu „Kill Bill”
Co to za plenerowy festiwal, skoro dzieje się głównie pod dachem i na wszystko trzeba kupować bilety – złościli się bywalcy poznańskiej Malty. Ale taka jest tendencja, teatry plenerowe spoważniały.
Główny spór związany z zamachem na Hitlera – czy spiskowcy byli zdrajcami, czy niemieckimi patriotami, należy już do przeszłości. Dziś pytamy, co ich skłoniło najpierw do poparcia führera, a później do buntu?
Na stosach spłonęło znacznie mniej heretyków (kacerzy), niż się zwykle uważa. Czas przestać robić z inkwizycji narzędzie ataku lub obrony Kościoła – apelują znawcy tematu.
Ku czemu zmierza Wszechświat – czy rozpłynie się w nicości? A może odrodzi na nowo? Za kilka lat polecą w kosmos sondy, które pomogą znaleźć odpowiedzi na te fundamentalne pytania.
Co mają do powiedzenia kolosy z Wyspy Wielkanocnej? Uczonym udało się rozwikłać kilka kolejnych zagadek tej tajemniczej ziemi.
Sami siebie nazywają chuliganami. Mają własny teren, własny sposób na zarobek i własne rozrywki. Mają też swój język, który jest integralną częścią ich świata. Daliśmy im głos, by lepiej poznać i zrozumieć ten hermetyczny, osobny świat.
„City Magazine”, bezpłatny magazyn-przewodnik po młodym życiu miast, odchodzi w przeszłość. Kryzys na rynku reklamowym wykończył pismo mimo witanej z dużymi nadziejami opieki Agory.
Wreszcie jest kierownictwo TVP 1. Gra wokół jego wyboru trwała niemal trzy miesiące. Czy inne decyzje, konieczne do zreformowania telewizji publicznej, też zajmą tyle czasu?
Szarapowa, twierdzą znawcy sportowo-reklamowego rynku, może prześcignąć nawet takie maszyny do robienia pieniędzy jak Tiger Woods czy David Beckham.
W bośniackiej krcmie można zjeść olbrzymią gurmanską pljeskawicę, prebranac, cevapcici. To wszystko dla mięsożerców. Z ryb warto pomyśleć o labraku, doradzie lub soli. Można ograniczyć się tylko do warzyw: faszerowane pomidory, nadziewana papryka bądź warzywa pieczone na grillu. Podróż nie jest kosztowna. Sam posiłek też nie.
Lewa strona pejzażu znowu stoi odłogiem.
Po prezentacji w strojach historycznych najwięcej punktów otrzymują: osadzona nr 22031101 Czupachina Żanna (4 lata za rozbój) jako kniaziówna Olga, po niej osadzona nr 23022007 Salimowa Olga (6 lat za handel narkotykami) jako caryca Katarzyna II i osadzona nr 20051403 Szafrowa Olesa (13 lat za zabójstwo) jako Nefretete.