Archiwum Polityki

Dział kadr

Renata Juszkiewicz (33 l.) została dyrektorem przedstawicielstwa METRO AG w Polsce. Jest absolwentką Wydziału Humanistycznego WSP w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Marketingu AE w Katowicach, Marketing Medialny i Polityczny w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz kursy zarządzania informacją ekonomiczną. Od pięciu lat związana z międzynarodowymi organizacjami handlowymi inwestującymi w krajach Unii Europejskiej oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Od 1998 r. była rzecznikiem prasowym METRO AG w Polsce. Obecnie odpowiedzialna jest za integrację marki METRO AG z polską gospodarką. Koncern METRO AG jest w Polsce reprezentowany przez sieci handlowe: Makro, Real, Praktiker i Media Markt (62 placówki, w tym 8 centrów handlowych M 1). Renata Juszkiewicz jest stanu wolnego. Hobby: opera, teatr, uprawa ogrodu.

Fabio Vio Ugarte

(55 l.) został ambasadorem Republiki Chile w Polsce. Ukończył wydział prawa Uniwersytetu Katolickiego w Valparaiso, Akademię Dyplomatyczną w Chile oraz Wyższe Studia Międzynarodowe w Madrycie. W MSZ od 1968 r., gdzie przeszedł wszystkie szczeble zawodowe. W 1992 r. został mianowany ambasadorem i został dyrektorem departamentu polityki dwustronnej, a w 1994 r. dyrektorem generalnym polityki zagranicznej. Był ambasadorem w Argentynie i Hiszpanii, a ostatnio we Francji. Jest m.in. członkiem tytularnym Rady Politycznej Polityki Zagranicznej Chile, krajowym koordynatorem Konferencji Państw Iberoamerykańskich, przedstawicielem Chile jako gwaranta Protokołu z Rio de Janeiro z 1942 r. w sporze między Republiką Peru i Republiką Ekwadoru. Żonaty, czworo dzieci.

Prof. Andrzej Karbownik

(53 l.) został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. Absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach (kierunek eksploatacja podziemna złóż).

Polityka 28.2000 (2253) z dnia 08.07.2000; Dział kadr; s. 84
Reklama