Archiwum Polityki

Opinie

Jan Olszewski
b. premier:

„– ...O ile mówiono o poprzednim rządzie AWS-UW, że jest tam o jednego premiera za dużo, to teraz mówi się, że w rządzie jest tak naprawdę tylko jeden minister. Jeden minister wykonuje naprawdę swoje obowiązki, z czego też wynika jego popularność. Społeczeństwo oswoiło się już z takim układem, że kierownicy życia publicznego nie wykonują tego, co do nich należy, a Kaczyński robi to, co powinien”.
(W rozmowie z Pawłem Pazio i Tomaszem Sommerem, „Najwyższy Czas!”, 10 II)

 

Mieczysław Wachowski
b. szef Kancelarii Lecha Wałęsy:


„To kolejna akcja braci Kaczyńskich, którzy mnie chyba jakoś dziwnie kochają. To w ich stylu rzucić balon ze smrodliwym gazem. Potem okazuje się, że to nieprawda, ale smród zostaje. Już raz to zrobili – jak pokazali podobno moje zdjęcie na kursie SB w Świdrze. Okazało się, że to nie moje zdjęcie. Teraz obrzucają błotem mnie i Falandysza. To jest chore. Jestem w stanie opłacić najlepszy szpital psychiatryczny dla braci Kaczyńskich”.
(Z wypowiedzi dla Radia Zet, 21 II)

 

Jan Wyrowiński
poseł UW:


„– Czy niskie notowania nie skłaniają liderów UW do wyciągnięcia ręki w kierunku PO?
– Układ jest taki, że nawet gdybyśmy wyciągnęli rękę, z drugiej strony ona się nie pojawi. Platforma, chcąc dochować wierności zasadzie krytykowania innych partii, z pewnością nie wejdzie z nimi w konszachty. Z nami również. Byłby to dla niej pocałunek śmierci. Platformie zależy na naszym elektoracie, a nie naszych działaczach”.
(W rozmowie z Hanką Sowińską, „Gazeta Pomorska”, 21 II)

 

Ks.

Polityka 9.2001 (2287) z dnia 03.03.2001; Opinie; s. 96
Reklama