Archiwum Polityki

Opinie

Ks. Adam Boniecki
redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, o Radiu Maryja:
„Kilka dni temu, jadąc z Warszawy do Krakowa, niemal całą drogę słuchałem Radia Maryja. Muszę przyznać, że jako strateg ojciec Rydzyk budzi mój podziw. Działa kompleksowo: radio, telewizja, szkoła dla ludzi mediów... Może zamiast tracić energię na walkę z Radiem Maryja, powinno się również skutecznie podejmować analogiczne działania”.
(W rozmowie z Jerzym Szerszunowiczem, „Kurier Poranny”, 29 IX)

 

Paweł Lisicki


redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, o polityce na ulicach:
„Wygląda zatem na to, że polskie życie polityczne znalazło się w ślepej uliczce. Trudno uwierzyć zarówno w powstanie większościowej i stabilnej koalicji, jak i szybkie porozumienie w sprawie przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Po sobocie wiadomo przynajmniej jedno: z tej sytuacji muszą znaleźć wyjście sami politycy. Ulica za nich tego nie załatwi, bo w Polsce – jak widać – mało jest chętnych do uprawiania polityki na ulicy”.
(„Rzeczpospolita”, 9 X)

 

Dr Bogusław Winid
wiceminister obrony, o afgańskiej misji naszej armii:


„– Wyjadą na ochotnika, jak do Iraku, czy na rozkaz? Poprzedni minister, zirytowany problemami kadrowymi, sygnalizował, że Irak jest ostatnią ochotniczą misją naszego wojska.
– Nikt nie zostanie wysłany do Afganistanu na siłę. A sama misja jest ograniczona czasowo.
Żołnierze jadą na rok i za rok zostaną zmienieni przez innego sojusznika z NATO. Cała operacja w Afganistanie opiera się na zasadzie rotacji.

Polityka 41.2006 (2575) z dnia 14.10.2006; Opinie; s. 107
Reklama