Archiwum Polityki

Pomnik z kraju masonów

Przed Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założoną przez o. Tadeusza Rydzyka, stanie wkrótce pomnik Jana Pawła II.

Pomnik ufundowała Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych w Ameryce Łacińskiej. Na czele tej organizacji stoi znany z antysemickich wypowiedzi Jan Kobylański, który już nie raz wspierał toruńskiego redemptorystę swoim groszem. O. Rydzyk gościł przed tygodniem w Ameryce Łacińskiej na zjeździe Polonii. Spotkał się z Kobylańskim.

To wielki Polak, który robi dużo dla Polonii świata, żeby zjednoczyć Polaków – mówił z Urugwaju o sponsorze pomnika Tadeusz Rydzyk w telefonicznej rozmowie z uczestnikami Spotkania Rodziny Radia Maryja. Rydzyk nie ma za to dobrego zdania o nowej ojczyźnie swego sponsora: – To jest najbardziej masoński kraj. Najwyżej 3 proc. praktykuje. Redemptoryści nie musieli prosić miejskich radnych o zgodę na wystawienie pomnika. Spiżowy papież stanie bowiem na gruncie należącym do uczelni.

Toruń bije rekordy w kwestii pomników Jana Pawła II. Papież stoi przy katedrze św. Janów, popiersie Jana Pawła II odsłonięto niedawno przed siedzibą Caritasu. Kolejny wielki pomnik wystawi wkrótce toruński samorząd. Ratusz kończy zbiórkę pieniędzy na ten cel. Papież od Kobylańskiego stanie wcześniej niż papież miejski. Ponadczterometrowy monument leży już w drewnianej skrzyni na terenie uczelni. Uroczyste odsłonięcie redemptoryści zaplanowali na 7 grudnia – 15 rocznicę istnienia Radia Maryja. M. Led.

Polityka 48.2006 (2582) z dnia 02.12.2006; Ludzie i wydarzenia; s. 17
Reklama