Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Mapa Europy nie będzie pełna, dopóki nie zostaną do niej włączone kraje bałkańskie.
Chris Patten
komisarz europejski ds. stosunków zagranicznych
Jeszcze nie minął półmetek kampanii referendalnej w krajach Dziesiątki na temat przystąpienia do Unii, a już Bruksela myśli o następnym rozszerzeniu. Albania, Bośnia-Hercegowina, Chorwacja, Macedonia, Serbia i Czarnogóra mają przed sobą – jak to powiedział Patten – długą drogę reform, ale i te kraje powinny być gotowe do członkostwa. Słowem, jeszcze jeden powód, by Polacy głosowali na „tak” i nie zostali z tyłu za dorożką.

 

N

awet jeśli SARS teraz przycichł, to wróci jesienią. A wtedy trzeba będzie oczekiwać zgonów na wielu, może wszystkich kontynentach.
Tommy Thompson
amerykański minister zdrowia
Powiało grozą, kiedy Thompson podczas wizyty w Parlamencie Europejskim stwierdził, że wcale nie jest pewien, iż SARS nie wtargnie do Stanów Zjednoczonych i Europy. Ludzie jeszcze bardziej ograniczą podróże, co zaszkodzi i tak osłabionym liniom lotniczym.
Biura podróży kuszą, nigdy jeszcze nie było tak tanio. Pojawia się dylemat, zostać na działce i bezpiecznie wrócić do pracy, czy zerkać nerwowo na sąsiada w samolocie?

 

R

ozpowszechniła się szczególna postawa w naszym społeczeństwie. Zamiast wypić kilka towarzyskich drinków z kolegami, teraz coraz częściej ludzie piją, aby się upić.
Bertie Ahern
premier Irlandii
W ostatnich latach spożycie alkoholu rosło w Irlandii najszybciej w całej UE. Alkohol jest przyczyną wzrostu przestępczości i coraz częstszych bójek na ulicach, poza tym kosztuje Irlandię więcej niż 2 mld euro rocznie, na tyle oblicza się straty w wydajności pracy.

Polityka 22.2003 (2403) z dnia 31.05.2003; Świat; s. 46
Reklama