Archiwum Polityki

Polityka i obyczaje

Prasa doniosła, że „W bazylice na Świętej Górze w Gostyniu (Wielkopolska) ustanowiony został rekord Guinnessa w grze na pile. 28 muzyków z Polski, Czech, Ukrainy i Niemiec zagrało jednocześnie na tych nietypowych instrumentach pieśń maryjną »Po górach, dolinach«”.

Nad językiem hierarchów kościelnych zastanawia się „Trybuna”. Oto kilka cytatów przytoczonych przez gazetę: „Nienarodzone dziecko nie może liczyć na taką troskę jak Barbara Blida, która dobrowolnie popełniła samobójstwo” – powiedział biskup Kazimierz Ryczan. „Alicja Tysiąc nosi okulary za tysiąc złotych i domagała się odszkodowania za to, że nie pozwolono jej zabić swojego dziecka” – to słowa prymasa Józefa Glempa. Biskup Tadeusz Pieronek zaś porównał lewicę do „szczurów wychodzących z nor”.

Felietonista „Tygodnika Powszechnego” przytacza cytat z tygodnika „Wprost”: „Ziobro najchętniej odpoczywa czytając książki o przyrodzie i oglądając Animal Planet. Jego bliscy podziwiają pasję, z jaką opowiada o słoniach i nosorożcach”. Te słowa niewątpliwie ocieplają wizerunek także i tego polityka. Marian Stala wręcz twierdzi, że „Te zdania powinny wzruszyć każde polskie dziecko”.

Prof. Wiesław Chrzanowski ocenia swojego byłego asystenta, a dziś ministra w Kancelarii Prezydenta, Michała Kamińskiego: „to nie typ samodzielnego przywódcy, on potrzebuje obiektu adoracji.(...) Zdolny, oczytany, ale elastyczny w poglądach. Był czas, że mu się podobał Lech Wałęsa, a potem przeniósł sympatie na Hannę Gronkiewicz-Waltz”.

W „Naszym Dzienniku” ujawniono, że rząd prowadząc kampanię w sprawach rozwoju regionalnego spore sumy z unijnych pieniędzy przeznaczył na spoty telewizyjne.

Polityka 20.2008 (2654) z dnia 17.05.2008; Polityka i obyczaje; s. 122
Reklama