Archiwum Polityki

Opinie

Andrzej Karkoszka
Jeden z głównych negocjatorów przyjęcia Polski do NATO O zagrożeniach związanych z migracją
„W tej chwili na obrzeżach Warszawy tli się konflikt chińsko-wietnamski.
W miarę wzrostu liczby emigrantów może się on jednak zaostrzyć, mogą zjawić się tamtejsze mafie i zacząć do siebie strzelać”.
(W rozmowie z Markiem Pielachem, „Polska Zbrojna”, 29 III)

 

Marek Migalski,


politolog o tym dlaczego startuje w wyborach do PE z list PiS
„– Po prostu przyjąłem propozycję i tak jak twierdzi Karol Marks: chcę w końcu przestać opisywać rzeczywistość, a zacząć ją zmieniać. Chciałbym w polityce osiągnąć tyle, co w zawodzie komentatora. To inny obszar realizacji dobra. Mam czterdzieści lat, to dobry moment dla mężczyzny na podjęcie strategicznej decyzji”.
(w rozmowie z Marcinem Zasadą, „Polska Dziennik Zachodni”, 17 III)

 

Sprawa Marczułajtis


Tygodnik „Wprost” (AWR „Wprost”) ma przeprosić na własnych łamach oraz w „Gazecie Wyborczej” snowboardzistkę Jagnę Marczułajtis i zapłacić jej 100 tys. zł.
Tak zdecydował sąd – Marczułajtis pozwała „Wprost” za napisanie, że przyjaźniła się z gangsterem Ryszardem Niemczykiem, pomagała mu po ucieczce z więzienia i brała narkotyki.
Sąd uznał, że doszło do istotnego naruszenia dób osobistych sportsmenki, a redakcja tygodnika nie udowodniła swych twierdzeń, które miały wpływ na przebieg kariery sportowej Marczułajtis.
Redakcja „Wprost” w apelacji powoływała się na gwarantowaną w Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności zasadę wolności słowa i wolności prasy.

Polityka 14.2009 (2699) z dnia 04.04.2009; Opinie; s. 115
Reklama