Wybory do Parlamentu Europejskiego, które jeszcze kilka tygodni temu nie budziły większych emocji, nagle wyrastają na wielki sprawdzian polskiej polityki.
Czy związków zawodowych kryzys rzeczywiście nie dotyczy?
Rokita twierdząc, że alternatywą dla katolicyzmu Polaków jest ich zeszmacenie się i budka z piwem, mówi zatrważające głupstwa
Ofiara polskiego Fritzla: fantastyczny żer dla tabloidów, dzięki którym jej twarz poznały miliony telewidzów. Tylko po co?
Jak polityk chce ukraść, to się go nie powstrzyma. Można go tylko złapać i ukarać. Marna to pociecha. Bo każdy taki przypadek podważa zaufanie do państwa, partii, elit, demokracji, wszystkich dokoła. Czas stworzyć system, który politykom przywróci wiarygodność.
Marek i Władek biorąc metadon wychodzą z heroiny. Rano z dworca Gdańsk Główny jadą po swoje dawki – jeden do Warszawy, drugi do Krakowa. A w Oliwie do innego Marka wpada policja, znajduje metadon i teraz Markowi grozi 5 lat, bo w Gdańsku metadon jest nielegalny.
Ośrodki dla uchodźców powstają nie tam, gdzie powinny. Cudzoziemcy zakwaterowani po kilkaset osób w dawnych hotelach robotniczych nie mają szans na integrację. Przykład Katowic pokazuje, czym to się kończy.
Powstanie szkół społecznych dwadzieścia lat temu to była oświatowa rewolucja. Otwarte, przyjazne, demokratyczne. Pielęgnują inteligencki etos i postawy obywatelskie. Ale czy przygotowują na twarde zderzenie z rzeczywistością?
Sprzedaż aut w Europie spada. Rządy ogłaszają programy ratunkowe. W Polsce zmniejsza się import samochodów używanych, a sprzedaż nowych rośnie, bez pomocy państwa. Czyżbyśmy uodpornili
Wraz z załamaniem na giełdach upada mit doradców finansowych – ludzi, którzy obiecywali, że łatwo i szybko pomnożą nasze pieniądze.
Kryzys mocno dotknął Europę Środkową, ale w niejednakowym stopniu. Kto radzi sobie lepiej, a kto gorzej?
Zmienia się styl życia. W odstawkę idą plastikowe butelki, torby polietylenowe, nowe ubrania, a nawet samochody. Ale nie wszystkie takie sposoby ochrony środowiska opłacają się przyrodzie.
Tańsze i dostępne od ręki materiały budowlane. Ekipy fachowców chętne do pracy od zaraz i za niższe stawki. Jeśli budować dom – to najlepiej teraz.
Tak dużego wyboru mieszkań – nowych i używanych – nie mieliśmy nigdy. Ceny spadają, ale kupców nie przybywa. Kredytów hipotecznych boją się i banki, i potencjalni klienci. To jest dobry
Jeśli kuracje roślinne mają rzeczywiście pomóc, trzeba wiedzieć, jak je stosować i kiedy. A przede wszystkim umieć odróżnić terapię od magii. Pomoże w tym nasz poradnik.
El Comendante: piękna hagiografia
Dla widza z Zachodu może to być mleko denerwujące
Ciekawe, czy uda się wytworzyć odpowiednią atmosferę
Pisanie jako terapia
Nic nie potoczy się tak, jak myślimy.
Muzyka pop, ale ze znakiem jakości
Rzeczy niemodne, ale bardzo przyjemne
Prezentacja Międzynarodowej Kolekcji Sztuki Współczesnej. Edycja V. CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, wystawa czynna do 6 września br.
W Berlinie trwa wystawa idealnie trafiająca w przedwielkanocne nastroje. Dwaj giganci sztuki XV w. i współtwórcy malarskiego renesansu północnej Europy, Mistrz z Flemalle oraz Rogier van der
Rozmowa z Arim Folmanem, reżyserem wchodzącego na nasze ekrany animowanego dokumentu 'Walc z Baszirem'
Zespół Shakin’ Dudi prowadzi akcję przeciwko playbackowi. To dobra okazja, by przyjrzeć się zjawisku udawanego śpiewania i grania.
Generał Władysław Sikorski nie był na tyle liczącą się postacią, aby wymóc na Wielkiej Brytanii i USA prowadzenie wobec ZSRR polityki zgodnej z polską racją stanu. Dlatego jego śmierć
Od najdawniejszych czasów pojedynki służyły wyłanianiu wodzów. Były także sposobem rozstrzygania konfliktów politycznych. Pozwalały na rozładowanie skrajnych emocji i agresji, były pokazem
Ponad miliard euro na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Tylko czy ktokolwiek wie, jak je wydać? Odpowiedzi szukaliśmy u źródła, badając rządowe witryny internetowe.
Fałszerstwo kojarzy się z podrabianymi banknotami, dokumentami i obrazami. Mniej znane są podróbki zabytków, na które świat naukowy już nieraz dał się nabrać.
Rozmowa z Thierrym de Montbrial, dyrektorem Francuskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, o rozterkach NATO, dominacji Ameryki i utopii europejskiej armii
Pracuje dla niej niemal 80 mln osób. Gdy już przyjmie kogoś w swe szeregi, zapewnia dobrobyt do końca życia. Komunistyczna Partia Chin to największa na świecie partia polityczna. I jedyna,
Milionowe premie dla menedżerów upadającego giganta ubezpieczeniowego American International Group (AIG) to było już za wiele. Ruszyła fala gniewu ludu.
Wiadomo już, że niemiecka gospodarka przeżyje w 2009 r. największy spadek w swojej powojennej historii. Czasy dwóch mieszkań i trzech samochodów na jedną rodzinę powoli odchodzą w
Rozmowa z Jarosławem Chołodeckim, byłym działaczem polonijnym, o nieporadności polskiego Chicago
Na wiosnę człowiek nabiera ochoty, by ruszyć się z domu i coś dobrego przekąsić. Warto wiedzieć, dokąd pójść, żeby nie żałować. Oto kolejne restauracje w naszym rankingu.
Sensacja! Reporterom „Polityki” nie tylko udało się wytropić Wielkiego Białego Kota, grasującego ostatnio po Polsce, ale i przeprowadzić z nim wywiad. Kryjąca się w kocie tajemnica
Najlepszy od lat sezon polskich sportowców dyscyplin zimowych rozbudził nadzieje przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Vancouver. W końcu dmuchanie balonu oczekiwań to nasza narodowa
W każdym większym mieście Polski są hotele pielęgniarskie. Zastępy kobiet idą stąd do pracy ratować cudze życie. Własne życie pielęgniarek wraca do nich po pracy w żeńskich koszarach.