Archiwum Polityki

Flesz. Ludzie i wydarzenia roku

Nuda w tej opozycji. PiS zmieniał kilkakrotnie wizerunek, ale sondaże tego nie zauważyły.

Stronnictwo Drzemiących (podczas kongresu). Paweł Piskorski przejął Stronnictwo Demokratyczne, aby sprzedać partyjne kamienice i mieć na wybory. Ale nie idzie mu łatwo, bo kamienice to konkret na 100 proc., a popularność ugrupowania dochodzi do 1 proc.

Holender odleciał. Choć Beenhakker przybył do kraju w stylu zachodnim, odszedł w stylu krajowym.

Agent Tomek zaliczył kolejną ofiarę, po czym przeszedł do legendy i pracy biurowej.

20 rocznica odzyskania niepodległości przebiegała z różnym natężeniem i różną publicznością.

Protesty kupców z warszawskiego placu Defilad przebiegły pod hasłami narodowymi i religijnymi, choć sprawa miała charakter administracyjny.

Jerzy Buzek został najważniejszym polskim napastnikiem w lidze europejskiej. Będzie problem, gdzie go upchać po powrocie z uwagi na niepokojąco dużą popularność.

Do Parlamentu Europejskiego wyborcy skierowali skład dający się określić jako mieszanka rutyny z młodością.

Tadeusz Mazowiecki w 20 rocznicę objęcia urzędu premiera znowu przekonywał, że demokratyczna Polska jest jednak lepsza od PRL. Nie wszystkich przekonał.

Poseł Chlebowski niewiele pamiętał ze swojej rozmowy z „Rychem”, ale to co jednak zapamiętał, było wystarczająco przerażające.

Niepolska to Madonna. Występ amerykańskiej piosenkarki wzbudził w kraju dyskusje światopoglądowe, moralne i religijne, ponieważ odbył się w dniu święta innej Madonny. Ludzie przyszli.

Prezydent z radością podpisał traktat lizboński, który sam wynegocjował. Elektorat PiS nie podzielił tej radości i nadal nazywa Unię „eurokołchozem”.

Polityka 51.2009 (2736) z dnia 19.12.2009; Flesz. Ludzie i wydarzenia; s. 8
Reklama