Archiwum Polityki

Głosy i glosy

Oszczędzaliśmy na czarną godzinę i to jest właśnie ta czarna godzina.
Andres Velasco

chilijski minister finansów
Chociaż od trzęsienia ziemi w Chile minął już prawie miesiąc, to regiony, które kataklizm dotknął bezpośrednio, wciąż nie mogą się pozbierać. Odbudowa zniszczeń może zająć nawet kilka lat. Na szczęście poprzedni rząd podczas światowego boomu na surowce zaoszczędził w państwowym funduszu majątkowym ponad 14 mld dol. Nowy prezydent czuje się więc pewnie tak jak człowiek, któremu co prawda przed chwilą spłonął dom, ale na szczęście okazało się, że miał ubezpieczenie.

 

Musimy powiedzieć amerykańskiemu rządowi, że są rzeczy, które możemy zrobić, i takie, których nie możemy.
Dore Gold

były ambasador Izraela przy ONZ
Amerykanie chcą, aby Izrael odwołał decyzję o budowie 1,6 tys. domów we wschodniej Jerozolimie i żeby podział tego miasta stał się tematem rozmów pokojowych z Palestyńczykami. Ale na ustępstwa ze strony Izraela wcale się nie zanosi. Dlatego proces pokojowy, zanim zdążył ruszyć od nowa, znowu utknął w miejscu. Tyle że okopywanie się na swoich pozycjach najbardziej zaszkodzi stronom konfliktu, bo świat ma już inne sprawy na głowie i coraz rzadziej zerka w stronę Jerozolimy.

 

Nasze taksówki są jedną z atrakcji Londynu.
John Mason

szef regulacji ruchu taksówek w londyńskim urzędzie transportu
Ponieważ czarne taksówki mają coraz większą konkurencję, urząd transportu chce, aby ubiegający się o licencję taksówkarze przechodzili dodatkowe szkolenia. Oprócz nauki mapy będą musieli zaliczyć lekcje z technik ekonomicznej jazdy, przenoszenia niepełnosprawnych pasażerów, powitania i umilania wsiadającym podróży.

Polityka 13.2010 (2749) z dnia 27.03.2010; Świat; s. 82
Reklama