Biuro Reklamy

Pomocnik Historyczny

Polityka
„Pomocniki Historyczne” są wydawnictwami o charakterze popularno-naukowym, dla czytelników zainteresowanych historią w stopniu ponadprzeciętnym, którzy nie sięgną co prawda po naukowe opracowania monograficzne, ale nie chcą też poprzestać na potocznej wiedzy o przeszłości.

Nie ograniczamy się do opisów dziejów politycznych lub militarnych, wydarzenia rzucamy na szersze tło społeczne, obyczajowe itd. Każdy Pomocnik przygotowujemy nawiązując do ważnego momentu w dziejach świata lub Polski, wokół którego można stworzyć kontekstową, wielobrawną opowieść, także o mechanizmach historii. W serii Biografie osią narracyjną są losy historycznej postaci lub zbiorowości.

Wyróżniającą cechą „Pomocników Historycznych” jest bogata oprawa ilustracyjna: ryciny i obrazy z epoki, dokumenty, mapy i fotografie. Wśród autorów przeważają historycy, którzy umieją swą wiedzę przekazać z narracyjnym animuszem. Wspierają ich dziennikarze wyspecjalizowani w popularyzacji wiedzy, także z zespołu tygodnika „Polityka”.

Reklama
Reklama