Ja My Oni

Homo magicus, czyli skąd w człowieku odwieczna wiara w siły nadprzyrodzone, szamanów, wróżbitów, alchemików, szeptuchy, guru

Magia i siły nadprzyrodzone fascynują człowieka od lat

„Wyrocznia Pytia”. Obraz Johna Colliera (1850–1934 r.). „Wyrocznia Pytia”. Obraz Johna Colliera (1850–1934 r.). www.bridgemanimages.com/Photopower
Skąd w człowieku odwieczna nieprzezwyciężona wiara w siły nadprzyrodzone, szamanów, wróżbitów, alchemików, szeptuchy, guru.
„Alchemik Sędziwój i Zygmunt III”. Obraz Jana Matejki z 1867 r., przedstawiający scenę przemiany zwykłej monety w złoto przez alchemika Michała Sędziwoja.Muzeum Sztuki w Łodzi „Alchemik Sędziwój i Zygmunt III”. Obraz Jana Matejki z 1867 r., przedstawiający scenę przemiany zwykłej monety w złoto przez alchemika Michała Sędziwoja.

Artykuł ukazał się w „Ja My Oni” tom 28. „O niezwykłych zdolnościach umysłu”. Poradnik dostępny w Polityce Cyfrowej i w naszym sklepie internetowym.

***

Są osoby, które widzą, wiedzą i czują więcej – tak uważa wielu i to od dawna.

Ja My Oni „O niezwykłych zdolnościach umysłu” (100126) z dnia 20.11.2017; W zaułkach umysłu; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Homo magicus, czyli skąd w człowieku odwieczna wiara w siły nadprzyrodzone, szamanów, wróżbitów, alchemików, szeptuchy, guru"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >