Ja My Oni

Homo magicus, czyli skąd w człowieku odwieczna wiara w siły nadprzyrodzone, szamanów, wróżbitów, alchemików, szeptuchy, guru

Magia i siły nadprzyrodzone fascynują człowieka od lat

„Wyrocznia Pytia”. Obraz Johna Colliera (1850–1934 r.). „Wyrocznia Pytia”. Obraz Johna Colliera (1850–1934 r.). www.bridgemanimages.com/Photopower
Skąd w człowieku odwieczna nieprzezwyciężona wiara w siły nadprzyrodzone, szamanów, wróżbitów, alchemików, szeptuchy, guru.
„Alchemik Sędziwój i Zygmunt III”. Obraz Jana Matejki z 1867 r., przedstawiający scenę przemiany zwykłej monety w złoto przez alchemika Michała Sędziwoja.Muzeum Sztuki w Łodzi „Alchemik Sędziwój i Zygmunt III”. Obraz Jana Matejki z 1867 r., przedstawiający scenę przemiany zwykłej monety w złoto przez alchemika Michała Sędziwoja.

Artykuł ukazał się w „Ja My Oni” tom 28. „O niezwykłych zdolnościach umysłu”. Poradnik dostępny w Polityce Cyfrowej i w naszym sklepie internetowym.

***

Są osoby, które widzą, wiedzą i czują więcej – tak uważa wielu i to od dawna.

Ja My Oni „O niezwykłych zdolnościach umysłu” (100126) z dnia 20.11.2017; W zaułkach umysłu; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Homo magicus, czyli skąd w człowieku odwieczna wiara w siły nadprzyrodzone, szamanów, wróżbitów, alchemików, szeptuchy, guru"
Reklama