Ja My Oni

Sylwia (Lgbt+)

Sylwia Chutnik: 23 lipca skończył się mój heteroseksualizm

Sylwia Chutnik jest kulturoznawczynią i absolwentką Gender Studies na UW, doktorką nauk humanistycznych, pisarką. Sylwia Chutnik jest kulturoznawczynią i absolwentką Gender Studies na UW, doktorką nauk humanistycznych, pisarką. Emilia Oksentowicz/Magazyn Replika
Cierpliwości już nie mam do potwornej polskiej hipokryzji – opowiada Sylwia Chutnik.
„Jako osoba nieheteronormatywna, która dokonała coming outu, czuję się tak, jakbym suwakiem rozsunęła skórę i wystawiła to, co pod spodem, na pożarcie.”Emilia Oksentowicz/Magazyn Replika „Jako osoba nieheteronormatywna, która dokonała coming outu, czuję się tak, jakbym suwakiem rozsunęła skórę i wystawiła to, co pod spodem, na pożarcie.”

Katarzyna Czarnecka: – „23 lipca 2020 r. skończył się mój heteroseksualizm” – co ci się skończyło, że powiedziałaś to publicznie?
Sylwia Chutnik: – Cierpliwość.

Od 15. roku życia działam społecznie, jestem miła i sympatyczna, otwarta, zawsze szukam punktów wspólnych, nie skupiam się na tym, co nas dzieli, nie używam języka nienawiści. Jestem weganką, płacę podatki i sprzątam po swoim psie. Myślę, że mogłabym świecić czakramem dobroci.

Ja My Oni „Ludzie LGBT+” (100173) z dnia 17.08.2020; Sami o sobie; s. 62
Oryginalny tytuł tekstu: "Sylwia (Lgbt+)"