Niezbędnik

Zaglądanie pod paletę

Lektury o sztuce

Na rynku jest sporo książek koncentrujących się na tematach i wątkach spotykanych w sztuce ale również poszczególnych epokach lub wybranych artystach. Na rynku jest sporo książek koncentrujących się na tematach i wątkach spotykanych w sztuce ale również poszczególnych epokach lub wybranych artystach. materiały prasowe
Nie samą sztuką współczesną człowiek żyje. Warto także uzupełnić wiedzę dotyczącą dawniejszych epok. Lektury można dobierać na różne sposoby, przy czym najpopularniejsze i oferujące największy wybór są trzy drogi.
„Sztuka Trzeciej Rzeszy” Piotra Krakowskiego, obok „Historii impresjonizmu” czy też „Sztuki renesansu” jest ciekawą lekturą omawiającą konkretną epokę.materiały prasowe „Sztuka Trzeciej Rzeszy” Piotra Krakowskiego, obok „Historii impresjonizmu” czy też „Sztuki renesansu” jest ciekawą lekturą omawiającą konkretną epokę.

Pierwsza: iść tropem poszczególnych epok i sięgać po publikacje typu: „Historia impresjonizmu”, „Sztuka renesansu” czy „Malarstwo baroku”. Czasami ta ścieżka prowadzi do ciekawych lektur typu „Sztuka III Rzeszy” Piotra Krakowskiego czy „Współczesna sztuka chińska” Moniki Szmyt.

Druga droga to spotkania z poszczególnymi, wybranymi artystami. W przypadku największych gwiazd, jak da Vinci, van Gogh czy Picasso, wydawnictw jest do wyboru, do koloru.

Niezbędnik Inteligenta „Świat sztuki” (100181) z dnia 25.04.2021; Sztuka posiadania; s. 113
Oryginalny tytuł tekstu: "Zaglądanie pod paletę"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >