Niezbędnik

Kiedy ludzie będą masowo podróżować w kosmos jako turyści?

97. Kiedy ludzie będą masowo podróżować w kosmos jako turyści?

Na masową kosmiczną turystykę nie ma co liczyć, póki nie nastąpi jakaś rewolucja w technologii kosmicznej. Na masową kosmiczną turystykę nie ma co liczyć, póki nie nastąpi jakaś rewolucja w technologii kosmicznej. Virgin Galactic
Namiastką podróży kosmicznych dla osób mniej zamożnych, ale nadal o bardzo zasobnym portfelu, mają być loty na wysokość 100 km.EAST NEWS Namiastką podróży kosmicznych dla osób mniej zamożnych, ale nadal o bardzo zasobnym portfelu, mają być loty na wysokość 100 km.

Najprostsza odpowiedź brzmi: nieprędko. Nie widać bowiem na horyzoncie przełomu technologicznego, który byłby porównywalny z rozwojem lotnictwa w XX w. Podróże kosmiczne od ludzi wymagają dobrego stanu zdrowia oraz odpowiedniego treningu. Poza tym są nadal skomplikowane, ryzykowne i bardzo drogie. Wprawdzie w 2001 r. osiem dni spędził w kosmosie amerykański milioner i pierwszy w historii kosmiczny turysta Denis Tito (m.in. wizytując Międzynarodową Stację Kosmiczną), ale za swoją podróż na pokładzie rosyjskiego Sojuza zapłacił 20 mln dolarów.

Niezbędnik Inteligenta „100 pytań do nauki” (100185) z dnia 02.08.2021; Nowe wyzwania; s. 126
Oryginalny tytuł tekstu: "Kiedy ludzie będą masowo podróżować w kosmos jako turyści?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >