Wywiad-rzeka z Janiną Paradowską

Na deskach teatru polityki
Janina Paradowska zgodziła się na szczerą rozmowę o polityce, dziennikarstwie, ale i o życiu, o wielkiej miłości do męża i o bólu po jego stracie. Efektem jest wchodzący właśnie do księgarń wywiad-rzeka „A chciałam być aktorką...”
Janina Paradowska z bohaterami swoich artykułów, premierem Donaldem Tuskiem i Leszkiem Millerem. Z tyłu: Mariusz Janicki.
Leszek Zych/Polityka

Janina Paradowska z bohaterami swoich artykułów, premierem Donaldem Tuskiem i Leszkiem Millerem. Z tyłu: Mariusz Janicki.

W ubiegły czwartek w redakcji POLITYKI odbyła się promocja tej książki. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli polskiej sceny politycznej, na której – na przekór młodzieńczym marzeniom – ostatecznie przyszło występować bohaterce wieczoru. A chyba najlepiej o jej niebagatelnej roli w tym politycznym przedstawieniu świadczy fakt przywoływany przez prowadzącego spotkanie redaktora naczelnego POLITYKI Jerzego Baczyńskiego – z ujawnionych niedawno przez Wikileaks tajnych depesz ambasady USA w Warszawie wynika, iż Janinę Paradowską uznano za jedną z sześciu najbardziej wpływowych kobiet w Polsce (obok Hanny Gronkiewicz-Waltz, Zyty Gilowskiej, Henryki Bochniarz, Moniki Olejnik i Anny Dymnej).

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną