Kolekcja Piłkarska Złota Jedenastka
Kolekcja Piłkarska Złota Jedenastka to starannie wyselekcjonowany zestaw piłkarskich lektur. W sam raz na Mistrzostwa Europy 2012. Ale też na Mistrzostwa Świata 2014. To swoisty niezbędnik kibica.
Polityka

W naszym doborowym składzie znalazły się książki poświęcone historii polskiego i światowego futbolu, biografie wielkich piłkarzy i trenerów, fascynujące korepetycje z taktyki piłki nożnej, ale też opis fenomenu futbolu  jako zjawiska kulturowego i społecznego w ostatnim półwieczu.
Kolekcję inaugurujemy książką Mecze, które wstrząsnęły światem. Stefan Szczepłek, znany i ceniony dziennikarz sportowy, wybrał i opisał 30 wyjątkowych spotkań piłkarskich – meczów, które weszły do historii nie tylko piłki nożnej. W pracy zbiorowej 50 legend futbolu prezentujemy sylwetki wybitnych i nierzadko – zwłaszcza poza boiskiem - kontrowersyjnych piłkarzy.  W przypadku dwóch gwiazd największego formatu: Pelégo i Maradony, sięgamy po Autobiografię Edsona Arantesa do Nascimento i biografię Ręka Boga  najbardziej znanego w świecie Argentyńczyka autorstwa Jimmy’ego Burnsa. Blaski i cienie futbolu opisane przez urugwajskiego intelektualistę, pisarza i jednocześnie zapalonego kibica Eduarda Galeano to lektura obowiązkowa nawet dla tych, którzy piłką nożną interesują się tylko okazjonalnie. Fenomen współczesnego futbolu jako zjawiska wykraczającego daleko poza boiska i trybuny tłumaczy książka Franklina Foera Jak futbol objaśnia świat, czyli niebanalna teoria globalizacji. Piłkarski poker autorskiej spółki Jessel i Mendelewitsch to z kolei rzecz o wielkich pieniądzach i wielkich aferach, które towarzyszą od lat boiskowym zmaganiom. Wiarę w romantyczne i idealistyczne podejście do gry przywraca lektura powieści Gol! Roberta Rigby’ego. W Odwróconej piramidzie, Piłkarskiej Książce Roku 2009 w Anglii, Jonathan Wilson, dziennikarz "Guardiana" opisuje historię i wyjaśnia znaczenie taktyki w futbolu.  Biografia Kazimierza Górskiego Z piłką przez życie autorstwa Tomasza Ławeckiego pozwala nam wrócić do czasów świetności polskiego futbolu. Sukcesom Orłów Górskiego poświęcona jest w części druga książka Stefana Szczepłka w naszej kolekcji Polska! Biało-Czerwoni!,  prezentująca historię piłki nożnej w naszym kraju.    

Kolekcja Piłkarska. Złota Jedenastka:
Tom1. „Mecze, które wstrząsnęły światem”, Stefan Szczepłek, ZOBACZ RECENZJĘ >>
Tom 2. „50 legend futbolu”, ZOBACZ RECENZJĘ >>
Tom 3.  „Autobiografia”, Edson do Nascimento „Pelé”
Tom 4.  „Kazimierz Górski. Z piłką przez życie”, Tomasz Ławecki, ZOBACZ RECENZJĘ >>  
Tom 5.  „Piłkarski poker”, Jérôme Jessel, Patrick Mendelewitsch, ZOBACZ RECENZJĘ >>
Tom 6.  „Ręka Boga. Życie Diego Maradony”, Jimmy Burns, ZOBACZ RECENZJĘ >>
Tom 7.   „Polska! Biało-czerwoni”,  Stefan  Szczepłek
Tom 8.  „Gol!”, Robert Rigby, ZOBACZ RECENZJĘ >>
Tom 9.  „Blaski i cienie futbolu”,  Eduardo Galeano, ZOBACZ RECENZJĘ >>
Tom 10. „Jak futbol objaśnia świat, czyli niebanalna teoria globalizacji”, Franklin Foer
Tom 11. „Odwrócona  piramida. Historia taktyki piłkarskiej”, Jonathan Wilson, ZOBACZ RECENZJĘ >>

Kolekcja „Złota Jedenastka” do kupienia w sklepie internetowym http://skleppolityki.pl/pl,category,785089,kolekcja,pilkarska.html

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj