O Polityce

Nagroda im. Grabskiego 2012

Najlepsi dziennikarze ekonomiczni z POLITYKI

Wśród laureatów konkursu Narodowego Banku Polskiego na najlepsze teksty o gospodarce i ekonomii jest aż trzech dziennikarzy z Polityki.

Nagroda im. Władysława Grabskiego jest przyznawana co roku za najlepsze teksty poświęcone tematyce ekonomicznej i gospodarczej. W tym roku wyjątkowo, z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, kapituła postanowiła wyróżnić troje dziennikarzy, którzy wywarli największy wpływ na dziennikarstwo ekonomiczne ostatniej dekady. Tytuł dziennikarza ekonomicznego dziesięciolecia otrzymała Joanna Solska (Polityka). Pozostali wyróżnieni to Witold Gadomski (Gazeta Wyborcza) oraz Roman Młodkowski (TVN CNBC).

Przeczytaj teksty i komentarze Joanny Solskiej w serwisie POLITYKA.PL >>

W tym samym konkursie wyróżniono dwa teksty z POLITYKI:

W kategorii: Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna nagrodzono Wawrzyńca Smoczyńskiego za „Stawki i ustawki.” Kapituła konkursu wyróżniła zwycięzcę za „walory edukacyjne tekstu wyjaśniającego czytelnikom w bardzo przystępny sposób skomplikowane zasady ustanawiania rynkowych stóp procentowych stawek WIBOR i LIBOR”. 

W kategorii: Nagroda specjalna wyróżniono Biankę Mikołajewską za „Wielki skok”. Kapituła konkursu przyznała Nagrodę Specjalną za „przybliżenie czytelnikom  w ciekawy i wnikliwy sposób działalności Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy Państwa do przeczytania najlepszych tekstów!

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną