O Polityce

Joanna Solska tegoroczną laureatką Nagrody Kisiela

Publicystka Joanna Solska z POLITYKI została tegoroczną laureatką Nagrody Kisiela. Wyróżnienie to jest co roku przyznawane trzem osobom wybranym spośród publicystów, polityków i przedsiębiorców, którzy w swojej pracy zawodowej mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami.

Joanna Solska została nagrodzona za „pióro i sens”, czyli za podejmowanie tematów trudnych i opisywanie ich prostym i zrozumiałym językiem, który jednocześnie nie zaniża wartości przekazu, bezkompromisowe wytykanie absurdów oraz zachowanie najwyższego poziomu dziennikarstwa i wyjątkowej dbałości o kulturę i poziom komunikacji językowej.

W tegorocznej edycji przyznawanych przez tygodnik „Wprost” Nagród Kisiela wyróżniono także byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego oraz prezesa zarządu Pesa Bydgoszcz – Tomasza Zaboklickiego.

Oficjalnie nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej gali w styczniu 2013 roku.

Joanna Solska studiowała teatrologię. Jak sama mówi, dało jej to umiejętność pisania „ludzkim językiem” o sprawach trudnych, takich jak gospodarka, której tajniki zgłębia przez całą dziennikarską karierę. Laureatka licznych nagród - m.in. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Pryzmat i Grand Press za najlepsze teksty ekonomiczne. Jak sama podkreśla: w „Polityce” pracuje od zawsze, od lat też w radio TOK FM.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną