Blog Doroty Szwarcman „Co w duszy gra” nominowany do Gwarancji Kultury 2015!
Dziennikarkę POLITYKI doceniono za „stworzenie miejsca w sieci, w którym o muzyce klasycznej dyskutuje się ze znawstwem i pasją”.
Polityka

Miło nam poinformować, że blog Doroty Szwarcman – „Co w duszy gra” – otrzymał nominację do tegorocznych Gwarancji Kultury w kategorii „Kultura w sieci”. Gratulujemy!

Jak czytamy w uzasadnieniu, dziennikarkę POLITYKI doceniono za „stworzenie miejsca w sieci, w którym o muzyce klasycznej dyskutuje się ze znawstwem i pasją. Miejsca na tyle uniwersalnego, że swobodnie czuje się tu wyrafinowany specjalista i odbiorca dopiero zaczynający przygodę z muzyką klasyczną. Za popularyzowanie muzyki bez uciekania się do uproszczeń i schematów”.

Dorota Szwarcman bloga prowadzi już od 2007 r. Regularnie zdaje relacje z wydarzeń, koncertów, spektakli i festiwali muzycznych, recenzuje płyty, przygląda się środowisku, dyskutuje z czytelnikami. Studiowała kompozycję w warszawskiej Akademii Muzycznej i – jak przyznaje – „z czasem tak jakoś wyszło, że zamiast pisania muzyki zajęła się pisaniem o muzyce”. Dziś jest w tej materii niekwestionowanym autorytetem.

W kategorii „Kultura w sieci” blog Doroty Szwarcman rywalizuje z portalami culture.pl oraz polona.pl. O wyborze zwycięzcy zadecydują zaś internauci. Głosy oddawać można tutaj: gwarancjekultury.tvp.pl

Gwarancje Kultury to wyróżnienia przyznawane przez TVP Kultura osobowościom i zjawiskom kulturalnym minionego roku w 10 kategoriach: Literatura, Film, Teatr, Muzyka poważna, Jazz, Rock i inne, Sztuki wizualne, Menadżer kultury, Kultura w sieci oraz Supergwarancje.

Nagrody zostaną wręczone 25 kwietnia. Uroczysta gala odbędzie się również na okoliczność 10-lecia stacji TVP Kultura.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną