O Polityce

NIEZBĘDNIK INTELIGENTA

Jak zmieniamy Ziemię. Wynalazki, które wstrząsnęły światem.

Polityka
Nowe wydanie Niezbędnika to nasza historia ludzkości opowiedziana przez najważniejsze wynalazki i oparte na nich innowacje.

Historia człowieka to może przede wszystkim dzieje wynalazków. Nie byłoby współczesnego świata, gdyby nie opanowanie przez naszych przodków w zamierzchłej, jeszcze przedludzkiej przeszłości ognia i odkrycie walorów pieczenia, a potem gotowania żywności. Koło, pismo, rachunek, alfabet, ceramika, rolnictwo, komputery, nanotechnologie, samochód, samolot, antropotechnologie, sztuczna inteligencja – to tylko niektóre z rozwiązań, które stały się podstawą innowacji zmieniających ludzkie życie w sposób często rewolucyjny.

W Niezbędniku nie dajemy gotowych odpowiedzi ani jednoznacznych ocen, ma on pomóc zrozumieć, jak nasza cywilizacja powstała, jak zmienialiśmy i zmieniamy Ziemię. A przede wszystkim: dokąd to zmierza?

Autorami tego wydania są:

Łukasz Chrzanowski – dr hab. inż., pracownik Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, popularyzator nauki, organizuje m.in. warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Mateusz Hohol – dr, adiunkt w Zakładzie Logiki i Kognitywistyki IFiS PAN, członek Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, laureat Nagrody Naukowej POLITYKI, napisał m.in. książki „Wyjaśnić umysł” i „Umysł matematyczny”.

Andrzej Hołdys – dziennikarz, popularyzator nauki.

Sławomir Kosieliński – prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro, think tanku działającego na rzecz społecznej akceptacji technologii robotycznych i informatycznych.

Bartosz Nowacki – archeolog, popularyzator nauki, stały współpracownik „Wiedzy i Życia”.

Mateusz Sydow – doktorant na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, popularyzator nauki.

Olaf Szewczyk – dziennikarz zajmujący się problematyką cywilizacyjną.

Oraz dziennikarze POLITYKI:

Edwin Bendyk,

Karol Jałochowski,

Agnieszka Krzemińska,

Marcin Rotkiewicz,

Paweł Walewski.

Niezbędnik Inteligenta (116 stron, cena 16,99 zł) dostępny będzie od 2 marca 2016 r. w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl

Reklama
Reklama