O Polityce

Nagroda dla śp. Zdzisława Pietrasika

Zdzisław Pietrasik (1947-2017) Zdzisław Pietrasik (1947-2017) Tadeusz Późniak / Polityka

Miło nam poinformować, że nasz zmarły kilka miesięcy temu kolega i redaktor, wybitny krytyk i osobowość polskiej kultury Zdzisław Pietrasik otrzymał 19 września pośmiertnie Nagrodę Honorową Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To nagroda wręczana od 10 lat za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji sztuki filmowej (w tym roku w 12 kategoriach). „Zdzisław Pietrasik opisywał i recenzował filmy »con amore« – z miłością do sztuki, zawsze stając po stronie autora. Był przede wszystkim humanistą, a potem krytykiem, odnajdywał w filmach szerokie konteksty literackie, plastyczne, filozoficzne. Jego prosty i przejrzysty język sprawiał, że miłością do sztuki zarażał innych” – mówiła Grażyna Torbicka, członkini kapituły, wręczając nagrodę podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Odebrali ją żona i syn Zdzisława Pietrasika. W kapitule zasiadali ponadto: Artur Liebhart, Artur Majer, Dagmara Romanowska, Jacek Hamela, Jakub Socha, Jerzy Moszkowicz, Joanna Mytkowska, Joanna Szymańska, Jolanta Myszka, Maciej Malangiewicz i Patrycja Wanat.

W grudniu ukaże się zbiór tekstów laureata, publikowanych przez lata na łamach POLITYKI.

Polityka 38.2017 (3128) z dnia 19.09.2017; Do i od Redakcji; s. 90
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną