O Polityce

O Dysonie w Lublinie

Polityka

Zapraszamy do Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na pokaz filmu „Freeman Dyson: »Kosmiczny marzyciel«” o tym legendarnym naukowcu.

Dyson odcisnął swoje piętno na niezliczonych dziedzinach wiedzy. Bez jego matematycznego talentu i intelektualnych prowokacji nauka wyglądałaby inaczej. Uczony słynie z optymistycznie wywrotowych poglądów na temat głównych problemów naszego świata. Był też słynnym, choć odosobnionym głosem na rzecz długofalowej kolonizacji przestrzeni kosmicznej. I to właśnie o żeglowaniu na księżyce Jowisza opowiada ten film.

Pomysłodawcą i twórcą filmu jest Karol Jałochowski, dziennikarz naukowy POLITYKI, stypendysta National University of Singapore, laureat nagrody Grand Press. Film powstał w ramach projektu „Pionierzy” wyprodukowanego przez POLITYKĘ pod patronatem Centre for Quantum Technologies w Singapurze.

Po filmie dyskusja z udziałem Katarzyny Jagiełło (Greenpeace Polska) i Edwina Bendyka (POLITYKA), którą poprowadzi Marek Ścibior.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, 10 listopada, godz. 19.00. Wstęp wolny z wejściówkami – do odebrania w kasie CSK.

Polityka 45.2017 (3135) z dnia 07.11.2017; Do i od redakcji; s. 106
Reklama