O Polityce

Lidia Ostałowska (1954–2018)

Lidia Ostałowska (1954–2018) Lidia Ostałowska (1954–2018) Piotr Wójcik / Agencja Gazeta

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Lidii Ostałowskiej, wybitnej polskiej reportażystki, osoby niezwykle empatycznej, wrażliwej na krzywdę i wykluczenie. Ostałowska ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim; w PRL publikowała na łamach „Przyjaciółki” i „ITD”, a od 1989 r. była dziennikarką „Gazety Wyborczej”. Pisała o mniejszościach narodowych i etnicznych, o kobietach, o młodzieży z subkultur i o ludziach wykluczonych. Była autorką książek: „Cygan to Cygan”, „Farby wodne” (nominowanej do Nike), „Bolało jeszcze bardziej”, oraz współautorką wielu zbiorów reportaży (m.

Polityka 4.2018 (3145) z dnia 23.01.2018; Pożegnanie; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.