O Polityce

Lew dla Mariana

Marian Turski odznaczony przez fińską ambasador Hannę Lehtinen. Marian Turski odznaczony przez fińską ambasador Hannę Lehtinen. Jan Ordyński

Od sześćdziesięciu lat (!) Marian Turski kieruje działem historycznym POLITYKI, więc niby wiemy o nim sporo, ale nie przestaje nas zadziwiać rozległością swoich kontaktów, zwłaszcza międzynarodowych, oraz mnogością pól, na których działa i odnosi sukcesy. W minionym tygodniu byliśmy świadkami niezwykle sympatycznej uroczystości wręczenia mu komandorii Orderu Lwa Finlandii, nadanej przez fińskiego prezydenta.

Pani ambasador Hanna Lehtinen, która wręczała odznaczenie, ostrożnie oceniając znajomość fińskich realiów w Polsce, zaznaczyła, że lew w faunie Finlandii nie występuje, natomiast jako odznaczenie ma tradycję sięgającą 1942 r.

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.