O Polityce

Szczecińskie rozmowy polsko-niemieckie

O Polsce i Niemczech w Szczecinie. Rozmowy POLITYKI

Gunter Hofmann (z prawej) i Adam Krzemiński. Gunter Hofmann (z prawej) i Adam Krzemiński. Jan Surdo / materiały prasowe

Od rozmowy z Gunterem Hofmannem, autorem książki „Polacy i Niemcy. Droga do europejskiej rewolucji 1989” (Nauka i Innowacje, Poznań 2018 r.), zaczęła się w szczecińskiej Książnicy Pomorskiej seria polsko-niemieckich rozmów POLITYKI. Gośćmi Adama Krzemińskiego będą pisarze, publicyści, naukowcy mający wpływ na życie umysłowe swoich krajów, a także na dialog między Polską a Niemcami.

W grudniowej rozmowie chodziło o rolę Polaków i Niemców w prehistorii tej wolnościowej rewolucji, która doprowadziła do rozpadu ZSRR, zjednoczenia Niemiec i rozszerzenia euroatlantyckiego świata na wschód.

Polityka 2.2019 (3193) z dnia 08.01.2019; Do i od Redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Szczecińskie rozmowy polsko-niemieckie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.