O Polityce

Emeryci dla nauczycieli

11 mld dla emerytów

Od kilku już lat obecny rząd funduje nam – a często także realizuje – absurdalne pomysły gospodarcze. Niektóre są niezbyt kosztowne i jedynie bezsensowne, ale bywają także groźne, o dużej skali rażenia dla bezpieczeństwa finansów naszego kraju. Ostatni pomysł sprowadzający się do skorumpowania emerytów i młodych do 26. roku życia moim zdaniem należy do tej groźniejszej grupy działania PiS.

Jak przyznaje ZUS, kwota jednorazowej wypłaty dla emerytów to ok. 11 mld zł. To prawda, że wśród emerytów jest także grupa osób o bardzo niskich dochodach i należy o niej pamiętać.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Emeryci dla nauczycieli"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.