O Polityce

SKOK w sądzie

Pozew SKOK przeciwko POLITYCE – oddalony

W połowie marca Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok w sprawie z powództwa Krajowej SKOK przeciwko POLITYCE (sygn. akt XV C 128/18). Sprawa dotyczyła dwóch artykułów autorstwa Cezarego Kowandy i Jakuba Bierzyńskiego opublikowanych na naszych łamach. Powódka domagała się publikacji przeprosin i zapłaty kwoty 10 tys. zł na cel społeczny. Powództwo zostało jednak oddalone w całości. Sąd nie podzielił co prawda naszego stanowiska, że Krajowej SKOK nie przysługiwała w tej sprawie legitymacja czynna do występowania w procesie.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "SKOK w sądzie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.